Üye Girişi

Şifremi Unuttum

Hakkında

Sille Sanat Sarayı 2011 yılında Konya'nın tarih kokan mahallesi Sille'de kuruldu. Reha Bilir'in liderliğinde bir araya gelen 11 fotoğraf sevdalısının kurduğu Sille Sanat Sarayı topluluğu fotoğraf sanatı adına yaptığı çalışmalarla önce ülke içinde, sonra da uluslararası alanda tüm dünyaya sesini duyurmayı başardı.
 Ülke içinde bir çok fotoğraf yarışmasının, çeşitli belediyeler ve kurumlar tarafından düzenlenen fotomaratonların, fotoğraf söyleşilerinin organizasyonunu gerçekleştiren topluluk yurt dışında da düzenlediği fotoğraf etkinlikleri ve fotoğraf gezileri ile bu alanda etkili bir konuma geldi. 
 Günümüzde ülkemizin dört bir tarafından ve dünyanın bir çok farklı ülkesinden 300'e yakın üyesi bulunan topluluğun başarıları arasında FIAP Dünya Kupasında 2012 yılında Dünya İkinciliği, 2016 yılında onunculuk ve 2017 yılında sekizincilik bulunuyor. Ayrıca 2016 yılında Büyükçekmece Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu - TFSF tarafından düzenlenen Türkiye Kupasının kazanılması da topluluğun başarıları arasında yer alıyor.
 Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu-FIAP'a bağlı ILFIAP topluluk olan Sille Sanat Sarayı aynı zamanda FIAP'ın Türkiye'deki iki sergi salonundan biri olarak etkinliklerini sürdürmektedir.
 Kurulduğu günden bugüne kadar onlarca fotoğraf sergisine, gösteri ve söyleşilerine ev sahipliği yapan topluluğun kendi üyeleri arasında yaptığı yarışmalar da fotoğraf sanatının gelişmesine katkı sağlamaktadır.
 Her yıl iki ayda bir düzenlediği üyeler arası yarışmalarda elde edilen sonuçlara bağlı olarak verilen "Sille Sanat Sarayı Kupası", gösteri yarışmaları sonucu verilen "Seyit Ali Ak Kupası", kısa video yarışmaları ile kazanılan "Yurdagül Özsavaşçı Kupası" topluluğun etkinlikleri arasında yer almaktadır.
 Üyeleri arasından başarılı çalışmaları olanlara verilen "Sille'de Yılın Fotoğrafçısı Ödülü", Türk fotoğraf sanatına katkı sağlamış kişilere verilen "Türkiye'de Yılın Fotoğrafçısı Onur Ödülü", dünyada Türk fotoğraf sanatına katkı sağlayan kişilere verilen "Dünya'da Yılın Fotoğrafçısı Onur Ödülü"nü her yıl gelenek haline getiren topluluk fotoğraf sanatına emek verenleri de ödüllendirmektedir.
 Ayrıca, üyelerinin fotoğraf çalışmalarına bağlı olarak elde ettikleri başarıları farklı derecelerde unvanlara dönüştüren topluluk bu alanda da üyelerini fotoğraf üretmeye teşvik etmektedir.    
SİLLE SANAT SARAYI BİR DERNEK DEĞİLDİR.

Devam
image_0
10.8.2020
AHMET ASLAN
image_1
9.8.2020
Okan YILMAZ
image_2
8.8.2020
Derya Yazar
image_3
7.8.2020
MEHMET BAYSAN
image_4
6.8.2020
Abdullah Vural
 • ABDULLAH VURAL'IN "ATA SPORU" İSİMLİ FOTOĞRAF SERGİSİNİ AÇTIK

  Devam

 • FERİDUN KISMET'İN "VİZÖRÜMDEKİ KENYA" İSİMLİ SUNUMUNU İZLEDİK

  Devam

 • TURAN SEZER'İN "SESSİZ ADAM" İSİMLİ FOTOĞRAF SERGİSİNİ AÇTIK

  Devam

 • SİLLE SANAT SARAYI ÇİN LUOYANG OFİSİNDE ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR.

  Devam

 • ÇİN'DE "BEN VE AİLEM" FOTOĞRAF SERGİSİ

  Devam

 • EMEL SEZER ve SERDAR AKYAY'IN "AYNALI SÜPÜRGE" SUNUMUNU İZLEDİK

  Devam

 • SİLLE SANAT SARAYINDA REHA BİLİR AKŞAMI

  Devam

 • ONURSAL ÜYEMİZ FARUK İBRAHİMOVİC'İN "METAMOPHOSIS OF REALITY" İSİMLİ FOTOĞRAF SERGİSİNİN AÇILIŞINI YAPTIK

  Devam

 • "SOYUT" KONULU ÜYELER ARASI YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI

  Devam

 • SİLLE SANAT SARAYINDA ASEMEYANDO AKŞAMI

  Devam

Sille Sanat Sarayı

İletişim

Bize Ulaşın

Adres

Şeyh Sadrettin Mahallesi, Turgutoğlu Sokak, No:32 Öncü Apt. Zemin Kat D:1 Meram - Konya

Telefon

0.332.3208284 - 0.542.7342888,

E-Posta

sillesanat@sillesanat.com

İletişim