Haberler

  • Haberler: 3.1.2021
  • Sayı: 361

2020 yılının “Yeni Yıl” konulu son üyeler yarışması da sonuçlandı.

 Seçiciliğini onursal üyemiz Nevzat Çakır’ın yaptığı birincilik ödülünü ve Sille Sanat Sarayı altın madalyayı Muzaffer Temel kazandı. İkincilik ödülünü Semra Oransay, üçüncülük ödülünü Hakan Bahçeci kazandılar. Hasan Güzel, Udayan Sankar Pal ve Selma Oransay'ın fotoğrafları da mansiyon ödülüne değer bulundu.

 Yıl boyunca yaptığımız altı yarışma sonunda en yüksek puanı alan Murat Özçelik (17 Puan) ve Neşe Arı (17 Puan) 2020 yılının birincisi oldular.

 2019 yılının birincisi olan Neşe Arı’nın ödül kitabını geçen yıl bastırmış olduğumuz için 2020 yılında üyeler arası yarışmalarımız yılsonunda kitap ödülünü Murat Özçelik kazanmış oldu.

Sille Sanat Sarayı Kupasını kazanma yolunda Neşe Arı ve Mine Evren Ertuğrul üçüncü yıla girerken, Murat Özçelik, Demet Gürelli, Gür Gürelli ve Cengizhan Emre ikinci yıla geçtiler.

 Onursal üyemiz Nevzat Çakır’ın seçimine göre 2020 yılının son yarışması sonunda en yüksek puana sahip ilk 16 üyemizin isimleri şöyle;

Murat Özçelik – 17

Neşe Arı – 17

Gür Gürelli – 15

Mine Evren Ertuğrul – 15

Rüveyde Demed Gürelli – 12

Cengizhan Emre – 12

Hakan Bahçeci – 11

Selma Oransay – 11

Hasan Güzel – 10

Muzaffer Temel – 9

Udayan Sankar Pal – 8

Nesrin Karataş – 6

Reyhan Türk - 6

Ekrem Şahin – 5

Emine Çetin - 5

Masis Üşenmez – 5

 

2020 yılının son yarışmasının bitmesi ile 2021 yılının üyeler arası yarışmaları başlamış oldu.

2021 yılının üyeler arası yarışmalarının konuları ve seçicileri şöyle belirlendi;

  1. Dış Mekân Portre – Bronwen Casey - Australia
  2. Ters Işık – Csaba Balasi - Romanya
  3. Uzun Pozlama – Paul Stanley - İrlanda
  4. Serbest (Siyah Beyaz) – Kadir Ekinci - Türkiye
  5. Erkelerin En İyi Arkadaşı – Stefi P. Borko – Slovenya
  6. Fotoğrafın Sosyal Ağlardaki Rolü – Yekini Djouberou – Benin

2021 yılında yarışmalarımıza katılacak olan tüm üyelerimize başarılar dileriz.

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ - SİLLE SANAT SARAYI ALTIN MADALYA

MUZAFFER TEMEL - KONYA

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ - MUSTAFA ESER FOTOĞRAF KİTABI

SELMA ORANSAY - İZMİR

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ - MUSTAFA ESER FOTOĞRAF KİTABI

HAKAN BAHÇECİ - KONYA

MANSİYON ÖDÜLÜ

HASAN GÜZEL - ANTALYA

MANSİYON ÖDÜLÜ

UDAYAN SANKAR PAL - HİNDİSTAN

MANSİYON ÖDÜLÜ

SELMA ORANSAY - İZMİR

 

SERGİLEMELER

ABDULLAH APAN - KONYA

CENGİZHAN EMRE - ANKARA

​CENGİZHAN EMRE - ANKARA

FATMA GÖK SALT - ADANA

FERİDUN KISMET - İSTANBUL

GÖKHAN ÇALIŞKAN - KONYA

HASAN GÜZEL - ANTALYA

HİDAYET TAYAR - ŞANLIURFA

MURAT ÖZÇELİK - AFYONKARAHİSAR

MUZAFFER TEMEL - KONYA

NEŞE ARI - İSTANBUL