SSS Hakkında

Sille Sanat Sarayı 2011 yılında Konya'nın tarih kokan mahallesi Sille'de kuruldu. Reha Bilir'in liderliğinde bir araya gelen 11 fotoğraf sevdalısının kurduğu Sille Sanat Sarayı topluluğu fotoğraf sanatı adına yaptığı çalışmalarla önce ülke içinde, sonra da uluslararası alanda tüm dünyaya sesini duyurmayı başardı.
 Ülke içinde bir çok fotoğraf yarışmasının, çeşitli belediyeler ve kurumlar tarafından düzenlenen fotomaratonların, fotoğraf söyleşilerinin organizasyonunu gerçekleştiren topluluk yurt dışında da düzenlediği fotoğraf etkinlikleri ve fotoğraf gezileri ile bu alanda etkili bir konuma geldi. 
 Günümüzde ülkemizin dört bir tarafından ve dünyanın bir çok farklı ülkesinden 300'e yakın üyesi bulunan topluluğun başarıları arasında FIAP Dünya Kupasında 2012 yılında Dünya İkinciliği, 2016 yılında onunculuk ve 2017 yılında sekizincilik bulunuyor. Ayrıca 2016 yılında Büyükçekmece Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu - TFSF tarafından düzenlenen Türkiye Kupasının kazanılması da topluluğun başarıları arasında yer alıyor.
 Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu-FIAP'a bağlı ILFIAP topluluk olan Sille Sanat Sarayı aynı zamanda FIAP'ın Türkiye'deki iki sergi salonundan biri olarak etkinliklerini sürdürmektedir.
 Kurulduğu günden bugüne kadar onlarca fotoğraf sergisine, gösteri ve söyleşilerine ev sahipliği yapan topluluğun kendi üyeleri arasında yaptığı yarışmalar da fotoğraf sanatının gelişmesine katkı sağlamaktadır.
 Her yıl iki ayda bir düzenlediği üyeler arası yarışmalarda elde edilen sonuçlara bağlı olarak verilen "Sille Sanat Sarayı Kupası", gösteri yarışmaları sonucu verilen "Seyit Ali Ak Kupası", kısa video yarışmaları ile kazanılan "Yurdagül Özsavaşçı Kupası" topluluğun etkinlikleri arasında yer almaktadır.
 Üyeleri arasından başarılı çalışmaları olanlara verilen "Sille'de Yılın Fotoğrafçısı Ödülü", Türk fotoğraf sanatına katkı sağlamış kişilere verilen "Türkiye'de Yılın Fotoğrafçısı Onur Ödülü", dünyada Türk fotoğraf sanatına katkı sağlayan kişilere verilen "Dünya'da Yılın Fotoğrafçısı Onur Ödülü"nü her yıl gelenek haline getiren topluluk fotoğraf sanatına emek verenleri de ödüllendirmektedir.
 Ayrıca, üyelerinin fotoğraf çalışmalarına bağlı olarak elde ettikleri başarıları farklı derecelerde unvanlara dönüştüren topluluk bu alanda da üyelerini fotoğraf üretmeye teşvik etmektedir.    
SİLLE SANAT SARAYI BİR DERNEK DEĞİLDİR.

Devam
image_0
25.02.2018
Özel Çelik
image_1
24.02.2018
Cengizhan Emre
image_2
23.02.2018
GÜNEL GÜLDAĞI
image_3
22.02.2018
Ahmet Bozkurt
image_4
21.02.2018
Özlem Gün Bingöl
 • Umman Fotoğraf Festivali Başladı

  Devam

 • MUSTAFA ESER'LE MAKRO FOTOĞRAF EĞİTİMİ SONA ERDİ

  Devam

 • SSS YURDAGÜL ÖZSAVAŞÇI KUPASI

  Devam

 • BENİN 1. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI

  Devam

 • SSS UNVAN KOŞULLARI ve YENİ UNVANLAR

  Devam

 • DURAĞAN HAREKETLİLİK SONUÇLANDI

  Devam

 • 2018 YILI ÜYELER ARASI YARIŞMALARIN KONULARI BELİRLENDİ

  Devam

 • ATİLLA ALP BÖLÜKBAŞI'NIN "SU PERİSİ" SERGİSİ SİLLE SANAT SARAYI'NDA AÇILDI

  Devam

 • KONYA İL KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ 11. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

  Devam

 • 12. FIAP DÜNYA KUPASINDA FIAP MANSİYON ÖDÜLÜ

  Devam

Sille Sanat Sarayı

Reha Bilir

Işığın Peşinde 43 Yıl
Rehabilir.com

Haber Arşivi

Üye Girişi

Üye Değilim

İletişim

Bize Ulaşın

Adres

Şeyh Sadrettin Mahallesi, Turgutoğlu Sokak, No:32 Öncü Apt. Zemin Kat D:1 Meram - Konya

Telefon

0.332.3208284 - 0.542.7342888,

E-Posta

sillesanat@sillesanat.com

İletişim